Resultat

Tävlingsresultat

Senaste året  |  2019  |  2018  |  2017  |  2016  |  Alla år

Minst en person i alla par, trior och lag som inkluderats listan har någon gång under aktuell tidsperiod innehaft tävlingslicens hos Linköpings Sportdansklubb.

Stjärnorna markerar eventuella uppflyttingspoäng som erhållits. I kolumnen UP visas det totala antalet uppflyttningspoäng som registrerats till och med den aktuella tävlingen.

Tävlingsresultat från 2018-10-19 till 2019-10-19.

  Klass Plats UP Tävlande

2019-09-21  -  Wetternswingen Höst 2019, Motala

BVC 2 / 6 * 1 Daniel Noregran & Felicia Ljung (LSDK / NBR)
BVR 5 / 5 Markus Äse & Johanna Jerrevång (LSDK)

2019-06-15  -  Stadsdansen, Söderköping

BJC/B35R 6 Inge Wallin & Lena Jernér (LSDK)

2019-05-31  -  SM BRR, Gävle

BV 54 / 77 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson Järf (LSDK)

2019-05-01  -  EBBA Bouncet, Tullinge

BVR 9 / 17 Jakob Wåhlander & Ulrika Bergman (UBSS / LSDK)
BWVR 3 / 3 Mats Wåhlander & Ulrika Bergman (BDK / LSDK)

2019-04-22  -  Påsksnurren, Kolbäck

BVR 13 / 17 Jakob Wåhlander & Ulrika Bergman (UBSS / LSDK)

2019-04-13  -  Tändsticksbuggen, Jönköping

BGR/B35R 15 / 19 Inge Wallin & Lena Jernér (LSDK)

2019-04-13  -  Jönköpings Trofén

B35B 22 / 29 Björn Bäckstedt & Therése Bäckstedt (LSDK)
BVC 3 / 20 * 2 Andreas Johansson & Jessica Lindblom (LSDK)
BVC 12 / 20 4 Martin Lindström & Cornelia Järphed (LSDK)
BVA/BVS 20 / 20 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson Järf (LSDK)

2019-03-24  -  Sten Sture Snurren, Sävsjö

BVC 3 / 18 * 1 Daniel Noregran & Linnéa Holm (LSDK / DKB)
BVC 7 / 18 1 Andreas Johansson & Jessica Lindblom (LSDK)

2019-03-09  -  Enabuggen, Fjärdhundra

BVB 16 / 28 Marcus Bergqvist & Laura Ljung (GRRC / LSDK)
BVA 14 / 15 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson Järf (LSDK)

2019-03-09  -  Enasnurren, Fjärdhundra

BVC 15 / 23 Carl Sääv & Ida Nilsson (LSDK)
WVR/W35R 3 / 6 Carl Sääv & Ida Nilsson (LSDK)

2019-03-02  -  Wetternswingen Vår-2019, Motala

BVC 1 / 11 *** 4 Martin Lindström & Cornelia Järphed (LSDK)
BVC 3 / 11 * 1 Andreas Johansson & Jessica Lindblom (LSDK)
B35R 3 / 3 Inge Wallin & Lena Jernér (LSDK)

2018-12-01  -  Lussekattsbuggen R-tävling, Uppsala

BVR 15 / 22 Mattias Josefsson & Linnéa Bodén (LSDK)

2018-11-25  -  Borgenbuggen, Norrköping

BVC 2 / 3 1 Martin Lindström & Cornelia Järphed (LSDK)
BVC 3 / 3 Carl Sääv & Linda Johansson (LSDK / CTD)
BVR 1 / 2 Andreas Johansson & Jessica Lindblom (LSDK)

2018-11-25  -  DM Östra, Norrköping

BV 2 / 3 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson Järf (LSDK)

2018-11-24  -  Linbuggen R, Linköping

B35C/B35R 1 / 7 Roger Pettersson & Heidi Bekkholt (LSDK / DKDM)
B35C/B35R 2 / 7 Mikael Elfving & Eva Penttilä (LSDK / NODF)
B35C/B35R 4 / 7 Marcus Fungbrant & Cecilia Holmberg (LSDK)
B35C/B35R 5 / 7 Inge Wallin & Lena Jernér (LSDK)
BVC 3 / 7 * 1 Martin Lindström & Cornelia Järphed (LSDK)
BVC 4 / 7 Carl Sääv & Ida Nilsson (LSDK)
BVC 5 / 7 Peter Hertzman & Angelica Wahlgren (LSDK)
BVR 1 / 7 Andreas Johansson & Jessica Lindblom (LSDK)
BVR 2 / 7 Mattias Josefsson & Linnéa Bodén (LSDK)
BVR 4 / 7 Anton Hillestam & Ottilia Hillestam (LSDK)
BVR 5 / 7 Erik Andersson & Malin Karlsson (LSDK)

2018-11-17  -  Växjöbuggen GP

B35A 9 / 30 21 Leif Karlsson & Maria Pettersson (LSDK)
BJA/BVB 14 / 17 Daniel Noregran & Laura Ljung (LSDK)

2018-11-10  -  Nässjöbuggen R

B35R/BUC 7 / 13 Inge Wallin & Lena Jernér (LSDK)
BVC 9 / 12 Carl Sääv & Ida Nilsson (LSDK)
BVC 12 / 12 Anton Landor & Maja Carsemar (LSDK)
BVR 3 / 19 Andreas Johansson & Jessica Lindblom (LSDK)
BVR 4 / 19 Felix Albrecht & Michelle Andersson (NSW / LSDK)
BVR 11 / 19 Mattias Josefsson & Linnéa Bodén (LSDK)
BVR 16 / 19 Anton Hillestam & Ottilia Hillestam (LSDK)

2018-11-10  -  Nässjöbuggen

B35A/B35S 7 / 18 21 Leif Karlsson & Maria Pettersson (LSDK)
BJB/BUB/BVC 13 / 19 Carl Sääv & Ida Nilsson (LSDK)
BJB/BUB/BVC 16 / 19 Martin Lindström & Cornelia Järphed (LSDK)
BJB/BUB/BVC 17 / 19 Anton Landor & Maja Carsemar (LSDK)
BVA/BVS 3 / 4 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson Järf (LSDK)

2018-11-03  -  Arlabuggen, Götene

BJA/BVB 12 / 15 Daniel Noregran & Laura Ljung (LSDK)
BVC 18 / 24 Carl Sääv & Ida Nilsson (LSDK)
BVC 23 / 24 Andreas Sandberg & Emma Andersson (TSDK / LSDK)

2018-11-03  -  Parkbuggen R-tävling, Götene

B35R 14 / 20 Roger Pettersson & Heidi Bekkholt (LSDK / DKDM)
BVR 9 / 21 Mattias Josefsson & Linnéa Bodén (LSDK)
BVC 15 / 23 Carl Sääv & Ida Nilsson (LSDK)
BVC 21 / 23 Andreas Sandberg & Emma Andersson (TSDK / LSDK)
WJR/W35R/WVR 1 / 3 Carl Sääv & Ida Nilsson (LSDK)

2018-10-20  -  Ulricabuggen - DKB, Ulricehamn

B35A/B35S 19 / 27 21 Leif Karlsson & Maria Pettersson (LSDK)
BVA/BVS 9 / 9 Magnus Nilsson & Sofia Nilsson Järf (LSDK)

Resultatlistan hämtas från Dans.se